Neden Karma?

Bir gün Cnbc-e’de “My name is Earl izliyordum. Malum My name is Earl  Amerikan NBC televizyonu tarafından yayınlanan bir komedi dizisi.  Dizi, Camden County adlı hayali bir kasabada geçer. Earl ve Randy, hayatta kimselere faydası olmamış, kasaba geçmişleri yüzünden pek sevilmeyen iki kardeştir. Earl bir gün kazı kazan oynar ve 100.000 Amerikan doları kazanır. Ama daha sevinemeden bir arabanın altında kalarak hastanelik olur. Bilette uçar gider.

Hastanede iken izlediği bir televizyon programında Karma felsefesinden bahsedildiğini duyar.  O anda Earl, hayatını Karma ile düzene sokmaya karar verir ve geçmişte yaptığı tüm kötülükleri telafi etmek için bir kağıda listeler. Earl, saf kardeşi Randy ve kaldığı motelin hizmetçisi Catalina’nın yardımıyla listede ki tüm maddeleri tek tek temizlemeye çalışır ve başlarına birbirinden ilginç ve komik olaylar gelir.

Şimdi bir gün oturmuş bu diziyi izlerken tam bölüm sonunda Earl’ün şu cümlesini duydum:

“And that day karma has kicked my ass.

-Oh God I am free”

Bu laf beni epeyce güldürdü.  Kadere, nazara ve kuantum fiziği türevinden şeylere çok fazla inanmamakla birlikte hayatın ve her birimizin bireysel tarihinin bizi zaman içerisinde değişik durumlarla karşı karşıya getirdiğini ve her defasında da farklı roller oynattığını düşünüyorum. Yani özetle karma bizi pek de rahat bırakmıyor aslında.

Bu blog tıpkı Earl’ün karma listesi gibi beni kazadan beladan koruyan bir şey 🙂 Yazıyorum rahatlıyorum, yazıyorum böylece unuttuklarımı hatırlama şansım oluyor, yazıyorum çünkü seviyorum. Hatta böylece benim karmayla da iyi geçiniyorum.

İşte isim hikayemiz böyle 🙂

Selamlar, sevgiler

Epicurious

2 Responses to Neden Karma?

  1. filiz says:

    Kimbra keşfimden ve bu kıza, sesine, tarzına,şarkılara ve de kırmızı elbisesineee:) hayranlığım sonrasında daha fazla bilgi ararken ordan oraya ve en sonunda buraya sürüklendim:) biraz da blogunu karıştırdım, karıştırdıkça hoşuma gitti 🙂
    derken neden karma yazını okudum ve dizi gözümde canlandı tekrar 🙂
    “yani özetle” takip ettiğim bloglar arasına almaya karar verdim şuann.. sevgiler:)

  2. filiz says:

    Bu arada aromalı sigaralar ve tiryakiliğe uzanan maceran da beni korkuttu.. içmiyorum ama o aromalı sigaralar ve kokusu nasıl çekici geliyo anlatamam. sonumuz benzemesin ama aman:))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: