Şubat ayına mektup ve bıkkın Epicurious’un günlüğü

Yılın ilk 1 ayını devirdik. Bu bir ay  o kadar kötü geçti ki Şubat ayı için gerçekten daha umutlu olmak istiyorum. Yine sürüklenir modda oradan oraya savruluyorum sanki! Aşırı yüklenme, kafayı boşaltamama, moral bozukluğu ve ülke gündemi üzerine o kadar sıkıldım ki ciddi şekilde alıngan, kırılgan bir insan olup çıkıverdim. Sevmiyorum bu halimi, kendimi de sevmiyorum bu ara. Huzur yok. Herşeyde bir aşırılık var sanki. Çalışmamız aşırı, sıkıntımız aşırı, yememiz aşırı, içmemiz aşırı. Dengeden uzak bir dönem. Denge gidince herşey gidiyor zaten. O kadar keyifsiz bir  ay ki bu kendimden bezdim desem yalan olmaz. Derhal bir silkinme operasyonu lazım. Hayatımı sadece iş olmaktan kurtarmam lazım. Bunun için Ozzy’nin bana hediye ettiği yeni defteri açtım yazmaya başladım. İşte 1 Şubat 2014 kararları:

1- Erken uyumaya çalış, uykunu iyi al

2- Yemeklerini özenle seç, kendine kıymet ver, geçiştirme.

3-Haftasonlarına iş bırakma! İlla ki evde çalışacaksan haftaiçi akşam çalış.

4-Her haftasonu yeni bir şey dene: film, müzik, tarih, mekan, tiyatro.. Yeterki yeni bir şey gör, dene, yap.

5- Alınganlık yapma, çabuk kırılma, kendini sev ve güven, dengeni bozan şeylerden ve herşeyin aşırısından uzak dur.

Biliyorum ki eğer yukarıda yazdıklarımı yaparsam, bu ay geçen aydan daha büyük zorluklarla karşılaşsam bile daha kolay geçecek benim için. Kolay gelsin şimdi bana 🙂

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: