Tatil gunleri

Ayvalik sahillerinde tembellik yapmakta olan blog yazarinin seyir defterinden notlarla karsinizdayim bugun. Bilgisayarimi Ankarada biraktigim icin bir sure cep telefonu postlari yazmak durumundayim. Telefonun kamerasini da bozdugum icin bugunlerde resimsiz kisa kisa tatil notlari iletmek ardindan da donuste daha detayli yazilarla sizlere gezip gorduklerimi anlatmak dilegindeyim.

Burada gazeteyi, tvyi hayatimdan cikardim. Dunya ile baglantimi twitter sagliyor. Is e-maillerine goz ucu ile bakip sehir firsatlarinin tatil seyahat firsatlarini her gun ilgi ile takip ediyorum. Zira tatilimin ilk ve son duragi Ayvalik olmayacak 🙂 Bu yil tatil konusunda o derece maymun istahliyim ki biraksaniz once butun Turkiye sonra butun Akdenizi dolasacagim.

Donuste size yemek tarifleri de getiricem zira burada bir gun gecmiyor ki yeni bir lezzet kesfetmeyelim. Ayvalik Lor Tatlisi bu yilki favorim diyebilirim. Gunde 33333333 porsiyon yiyebilirim :)) Yanimda getirdigim kitaplardan sadece Ayvalikla ilgili olanlari okuyabildim henuz, ancak bugun itibari ile romanlarima gomulmeye basliyorum:)

Herkesin haftasonunun en az benimki kadar nefis gecmesi dilegiyle 🙂

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

2 Responses to Tatil gunleri

  1. kirphi says:

    icinde peynir ozellikle de lor gecen her turlu tatliya bayilirim acilen tarif pls

  2. Tatil ne kadar güzelse dönüs o kadar acı ,güzel resimleri bekliyoruz yinede :))
    sevgiler
    life

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: