Bugünün yenileri

1-Ankara cayır cayır yanmaya devam ededursun, ben her yaz olduğu üzere bu yaz da şifayı kaptım. Klimadan mıdır nedendir bilmem üç senedir aynı çile. Neyse ılık içecekler tüketip yatağa yatırmadan geçmesini bekliyoruz.

2-Bugün ilk kez Pandora Kitapevinden online kitap siparişi verdim. Cuma ya da cumartesi günü kocaman bir kutuda bir sürü kitap gelecek. Hem de hepsini kendime hediye paketi yaptırdım 🙂 Okuma hızımdan daha hızlı şekilde kitap alışverişi yaptığım düşünülürse yakında yeni kütüphanem yine dar gelmeye başlayacak bana.

3-Tatile çıkmadan önce Ankara’daki son haftasonumuzda Amasra’ya gidiyoruz. Şimdilik hava bulutlu yağmurlu gibi gösteriyor ancak ben şansımıza güveniyorum.

4-Eylül ayından itibaren 15 yıldır kullandığım Turkcell telefon hattımı Vodaphone’a taşımak gibi bir fikrim var. Vodaphone hakkında olumlu ve olumsuz her türlü fikrinizi bana iletirseniz çok sevinirim.

 

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: