Yeniler..

1- Zaz 22 Ekim’de Akbank Sanat Festivali için İstanbul’a geliyormuş. Hayranlarının takip edebilecekleri bir de facebook sayfası kurulmuş. Ben aşırı popülerliğinden dolayı Zaz’dan soğumadım dersem yalan olur. O nedenle konsere gitmek gibi bir niyetim yok ancak meraklıları için iyi bir fırsat.

2-Ankara’ya Jolly Joker Balans açılıyormuş. Web sayfası da buradaymış. Ankara’yı IF mecburiyetinden kurtarabilecek yeni mekanlar olması ne kadar iyi olur değil mi? Umarım düzgün bir yer olur ve umarım uzun ömürlü olur.

3- Bestekar Sokakta açılan David People‘da çalan müzikler felaket. Aynı mekan sanırım 3 ya da 4. defa isim değiştirdi bakalım bu defa tutturabilecekler mi?  Bira 6,5 TL gördüğünüz bira tabağı ise 14 TL.

4- Yıllardır önünden geçmeme rağmen oturup bir şeyler yemediğim Cafe Lins gerçekten de gidilesi bir yermiş. Tavuklu Fetuccinisi ve Peşmelbasını çok beğendim.

5-Son dönemde Kızılay’da güzel bir keşfimiz oldu. Neresi derseniz. FLZ Cafe. YKM’nin en üst katında havadar ve Kızılay Meydanı manzaralı bir mekan. Tavsiye edilir. Kızılayı ben hiç böyle görmemiştim 🙂

6-Şimdilik Epicurioustan haberler bu kadarmış. Arada yazamadığı zamanlarda yaptığı şeyleri toparlayıp yazmak istemiş. Ne kadarını toparlayabilmiş ona da çok emin değilmiş. Hatırladıkça yine yazacakmış.

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: