Ankara’da Havuz Notları

Temmuz ayının ortası gelmiş ama hala tatile gidememiş Ankara’lı ne yapar? Sıcaktan içi yanan güvercinler gibi serinleyecek bir havuz arar… Bu haftasonu biz havuzları denemeye Büyükhanlı Park Otelin  havuzundan başladık. Haftasonu giriş ücreti 40 TL olan Otelin havuzu pek büyük değil. Toplam kaç metre kare olduğunu kestirememekle birlikte ilk gördüğümde beni hayal kırıklığına uğrattığını söylemem gerek. Ancak havuzun sessiz, sakinliği bu dezavantajını avantaja çevirmeyi sağladı. Öte yandan havuz başında sipariş verdiğiniz yiyecek ve içecekler için makul fiyatlar öngörülmüş olması da sempatimizi artırdı. Özellikle Çankaya ve civarında oturanlar için yakınlığı bir avantaj. Ayrıca kışın haftasonlarımızı dolduran tiyatro, opera, bale etkinliklerinin olmadığı sıcak yaz günlerinde 35 derece sıcağın altında gidip kafelerde, restoranlarda oturmak dışında bir alternatifi olmayan bizler için  de güzel bir değişiklik.

Şimdi önümüzdeki haftalarda Ankara’nın diğer havuzlarını keşfetme zamanı. Benim aklımda Club Mirador ve Club Avenue‘yü denemek var. Sizin de aklınıza gelen, bildiğiniz adresler var ise ve paylaşırsanız çok sevinirim.

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

2 Responses to Ankara’da Havuz Notları

  1. Bu bilgiyi paylaştığın için gerçekten teşekkür ederim. Havuzun büyüklüğünden çok sakinliği daha önemli aslında. Şehrin ortasında olması ise büyük avantaj. En kısa zamanda denemek istiyorum. Sanırım sen cumartesi gittin. Pazar günü tenha olacağını sanmıyorum çünkü. Ama diğerlerini de dener denemez paylaşırsan çok sevinirim.

    • Epicurious says:

      Merhabalar,
      Yazının faydalı olmasına çok sevindim. Biz senin de tahmin ettiğin gibi Cumartesi günü gittik. yakınlığı ve sakinliği bence de en büyük avantajları. Pazar bile tenha olabileceğini tahmin ediyorum aslında. Çünkü benim tahminim çoğunluk İncek Ümitköy civarındaki havuzları tercih ediyorlar. Geri kalanını deneyebildiğim ölçüde buradan paylaşacağım 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: