Cenevre…

Leyleği havada görmüş olmalıyım ki, haftaya bu defa Cenevre yolcusuyum. Geçen sefer sizden yardım istediğimde pek çok güzel öneri ile dönmüştünüz bana. 1997’de yolum düşmüştü Cenevreye ama hatıraları pek silik zihnimde. Var mı sizin önerileriniz Cenevre için de?

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

2 Responses to Cenevre…

 1. tütü... says:

  Petit Palace küçük bir resim müzesi…..Ben gittiğimde Rodin eserlerinin yanında Fikret Mualla’nın resimleriyle karşılaşınca mest olmuştum.Ayrıca oraya doğru yürürken sokakların sakinliği ve sesizliği çok çok hoşuma gitmişti……İyi Cenevre’ler sana……

  • Epicurious says:

   Petit Place’sı da not defterine kaydettim 🙂
   Güzel fotoğraflarla geri dönmeyi umuyorum 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: