Kuğulu Park’ta Pazar Kahvaltısı

 Adam ve ben geçen hafta Pazar günü güneşin tadını daha çok çıkarıp,  günü daha iyi değerlendirebilmek için erkenden düştük yollara. Ne var ki, gece telefonlarımız kendiliğinden saatleri 1 saat ileri alınca, sabahın saat 8’inde Tunalıda bulduk kendimizi. Saatlerin ileri geri alınma meselesinden haberdar olmayınca, önce Tunalının bu kadar boş olmasına şaşırdık, sonra saati 9 zannederken 8 olduğunu öğrenip güldük halimize.

Nerede kahvaltı edelim diye düşünürken, lezzet mi manzara mı sorusu karşısında bu defa manzarayı seçerek Kuğulu Park’taki Şanlı Edesa’ya  gittik. Bakın Park sabahın o saatinde ne kadar güzeldi.

Biz ortaya bir kahvaltı tabağı yanına da bir menemen istedik. her ikisini de çok lezzetli bulduğumu söyleyemeyeceğim. Oysaki bu kadar güzel bir konumda, çok daha güler yüzlü servis elemanları ve daha iyi tasarlanmış bir menü ile Cumartesi-Pazar sabahlarının vazgeçilmez mekanı olabilecek bir yer. Ancak şu an için sabah kahvaltısında sundukları lezzetler tatmin edici olmaktan uzak. Ben kahvaltı için pastırmalı yumurtalı pide söylemeyi hayal etmiştim.  Ancak o saatte pide fırınının yanmadığını söylediler. Oysaki kahvaltıya yakışacak çeşit çeşit pide koysalar menüye, kahvaltı tabaklarına koydukları malzemeyi daha özenli seçseler, en basitinden tost yapsalar,  dolup taşmaz mı bu mekan?

Yine de güzel bir kahvaltıydı. Güneşli bir günde, güzel manzarayla… Belki bir dahaki sefere kebaplarını denemek üzere uğrarız buraya…

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: