Oren Lavie- Her Morning Elegance

Herkese günaydın… Bu soğuk karlı, buzlu Ankara sabahında yataktan kalkamayan bünyelerimize iyi gelecek bir şarkı ve en az şarkı kadar güzel klibi ile başlıyoruz güne. Bugünkü konuk sanatçımız 1974 doğumlu İsrailli sanatçı Oren Lavie. Kendisi aynı zamanda bir oyun yazarı ve tiyatro yönetmeni. İlk ve tek albümünü 2009 yılında “The Opposite Side of the Sea” adı ile çıkarmış. Şarkılarında pek çok müzik enstrümanının tınılarını duymak mümkün, özellikle yaylı sazları, gitarı ve piyanoyu çok güzel kullandığını söylemek gerek. Sesinde hafif bir buğu var. Bu hali ile bazen bana Sting’i de çağrıştırıyor. Oren’in sesinin bende yarattığı etki huzur ve hatırlattıkları ise eski anılar. Dinlerken puslu, yağmurlu bir Londra’da gününde, Islington Upper Streette  yürüdüğüm, biraz ıslanınca da  Tinderbox’ta bir kahve molası verdiğim günler geliyor aklıma.  Bugün için Oren Lavie’den seçtiğimiz şarkı “Her Morning Elegance”. Şimdi sizi bu güzel şarkı ve nefis klibi ile başbaşa bırakıyorum.

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

4 Responses to Oren Lavie- Her Morning Elegance

 1. oburcan says:

  Güzel bir ruh için güzel müzik şart. Bunu seri haline getirdin Epi , tebrikler. Biraz da nostalji serisi yapsan?
  Kenny G , Andreas Vollenweider , Zamfir , James Last (bu fazla oldu , bunu geç!!!) , Enya , Mike Oldfield , Vangelis , Kitaro.
  Bir de tarihin en acaip toplulukları vardır : Sigue Sigue Sputnik , Yazz&the Plastic Population,Kajagoogoo,Chumbawamba,

 2. Epicurious says:

  Oburcan,
  Bunları da sen yaz işte… Ciddi söylüyorum yemek bloğunun yanında bir de yaşam blogu cok yakışacak sana. Benim takip edebildiğim blogların pek çokğu ya yemek ya moda ya sadece sinema ya da kitap yazıyor. Ama ben herşey hakkında blogları okumaktan da çok keyif alıyorum. Bir sayfa da sen aç, senin dilinden okuyalım 🙂

  • oburcan says:

   Epi ,

   yaşam blogu yemekten daha fazla zaman alır.Baştan savma da yapmayacağıma göre o iş zor.
   Bence sen en iyisi Sigue Sigue Sputnik’ten başla 🙂

 3. Epicurious says:

  Sigue Sigue Sputnik! Hım, pek benim tarzım değil ama! Ben senden daha çok zaman harcamıyorum bloğa. O yüzden hala ısrarcıyım…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: