Gloria Estefan’dan İspanyolca Şarkılar

Bugün günlerden Salı. Haftaya ısınmaya başladık bile değil mi? O zaman biraz daha hareketli birşeyler dinlemeye başlama zamanı diye düşündüm ve özellikle Londra’da master yaptığım sene en çok dinlediğim albümlerden biri ile devam edeyim dedim. 1984 yılından bu yana toplam 13 albüme imza atan Gloria Estefan’ın 1993 yılında çıkardığı “Mi Tierra”yı dinliyorum bugün. Aslen Kübalı, sonradan olma Amerikalı Gloria Estefan 1957 yılında Gloria María Milagrosa Fajardo García de Estefan ismi ile dünyaya gelmiş. Şimdiye dek 90 milyon albümü satılmış ve yedi defa Grammy Ödülünü kazanmış.

Gloria Estefan’ın bu albümü gerçekten de kıpır kıpır ve yormayan bir albüm. Özellikle de bu soğuk kış günlerinde bize sıcak yaz günlerini, dalgaların hafif hafif aşındırdığı sahilleri hatırlattığı için ayrı bir hoşluk hissi veriyor. İşte bu albümde benim en sevdiğim şarkısı olan Con los Años Que Me Quedan. Buyurun buradan dinleyin.

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: