Her güne bir müzik: Francis Cabrel

Pazar günü çalışma odasını düzenlerken, evdeki müzik arşivi günden güne devasa boyuta ulaştığını görüp, neden hala inatla aynı müzisyenleri dinlemeye devam ettiğime bir anlam veremedim. Bundan böyle en azından her gün farklı bir müzik olacak kulağımda.  Dün Amy Winehouse günü idi Bugün Francis Cabrel olsun dedim. Dinlediğim albümü “Les Beaux Dégâts”.

Francis Cabrel bana hep Fransızların Sting’i gibi gelmiştir. Kendisi ile tanışıklığımız 2004 yılında yaptığım Güney Fransa gezisinde girdiğim FNAC mağazasına dayanır. Hem besteci hem söz yazarıdır, şarkılarında gitar ağırlıklı enstrümandır. Bugün dinlediğim müzikler hem Fransızca olsun, ama biraz blues ve rock koksun diyorsanız dinleyiniz efendim.

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: