4. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali 23-27 Eylül 2010

Sevgili İspanya, Endülüs ve Flamenko severler, Flamenko Ankara Derneği tarafından organize edilen Uluslararası Flamenko Festivali’nin 4.sü başlıyor.

23 Eylül 2010 tarihinde (bugün) Flamenko müziğini Türk ezgileriyle bütünleştiren Mavi-Siyah Flamenko Topluluğu’nun konseriyle başlayan olan festivalde, 24 Eylül Cuma günü ressam Aslı Kutluay’ın canlı resim performansı yer alıyor.

Aslı Kutluay’a performansı esnasında Flamenko Ankara Derneği müzisyen ve solistlerinin müzik dinletisi eşlik edecekmiş. Festival boyunca Kutluay’ın resim sergisi de gezilebilecekmiş.  

25 Eylül Cumartesi akşamı üç yaşından bu yana flamenko dansıyla iç içe yaşayan ve ülkemize ilk defa bu festival vesilesiyle gelecek olan İspanya dans birincisi Patricia Guerrero ve grubu sahne alacak. 26 Eylül Pazar akşamı ise Roman müzisyenler ile birlikte yürüttüğü projeler ve sıcak alaturka melodilerini flamenkoya yansıtan Manuel Reina  sahne alacakmış.  

Festival, 27 Eylül 2010 tarihinde “Etno flamenko” diye adlandırdığı tarzıyla Fars ezgilerini caz ve flamenko müziğiyle harmanlayarak dinleyicilere mistik melodiler sunan İran asıllı Shahab Tolouie ve grubunun vereceği konserle kapanıyor.

Festival programına http://www.flamenkofest.com bağlantısından; flamenko kültürü hakkında geniş bilgiye ise http://www.flamenko.org adresinden erişim mümkün. Biletler 21 Eylül 2010 tarihinden itibaren ODTÜ KKM gişesinden temin edilebilir. 

Bilgilerinize sunulur 🙂

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: