Tatile doğru..

Sevgili Blog,

Uzunca bir süredir hız verdiğim her akşam 1 film projesi bir iki gündür aksıyor. Cumartesi gecesi çıkacağımız tatilin planlama işleriyle uğraşıyor olmam sebebiyle  film akşamları tatil sonrasına kalmış gibi görünüyor. Geçen senenin aksine bu yıl çok heyecanlıyım çünkü şimdiye kadar hiç ayak basmadığım topraklara gidiyoruz. Datça Palamutbükü ile başlayacak olan yolculuğumuz,  Marmarise doğru devam edecek ve Hisarönü, Selimiye ve Bozburunda geçirilen bir kaç günün ardından bu defa bildik ama özlenen topraklara doğru yola çıkılacak. Önce  Ölüdeniz, arkasından da Kaş’a uğrandıktan sonra Ankara’ya dönülecek…

Bu arada senin için bol bol fotoğraf çekeceğim, dönüşte okuduğum kitapları,  yediğim güzel balıkları, otları, tanıdığım insanları sana bir bir anlatacağım.

O yüzden ben dönene kadar sabırla bekle, pişman olmayacaksın 🙂

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

2 Responses to Tatile doğru..

  1. gozde says:

    ben bekliyor olacağım. 🙂 iyi tatiller.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: