Teknoloji özürlüsü olmak

Sabahtan beri bilgisayarın başına tünemiş ftp nedir, php nedir, ftpden dosya nasıl aktarılır diye anlamadığım bir dilin anlamadığım uygulamaları ile boğuşuyorum. Yapmak istediğim ytek şey şu bloğa yeni bir tema yüklemek. Belki biraz daha profesyonel görünmesini sağlamak. Ama beceriksizim işte. Sadece hazırda bulunan kalıp teknolojileri kullanabiliyorum. İş azıcık yenilik yapmaya gelince kendi başıma bir türlü işin içinden çıkamıyorum. Sinir oluyorum!

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

2 Responses to Teknoloji özürlüsü olmak

  1. Kerim ERSÖZ says:

    Şey sanırım hata burda. “Push Technology” bu tür bir amaç için kullnılmayacak kadr spesifik bişidir :)) FTP fıor dummies daha iyi bir title olurdu : )) Biraz Googling in çözemeyeceği pek az sorun vardır…

    K.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: