rejim haberleri

appleRejimde ikinci haftamı tamamlamak üzereyim. Bu haftayı hasta olarak geçirmiş olmak biraz çizgi dışına çıkmama sebep olsa da fena gitmiyor gibiyim. Aslında normalde yarın tartılmam lazım ama başlangıç kilomu bilmediğim için ne derece başarılı olduğumu ölçmek biraz zor görünüyor. O yüzden diyorum acaba tartılmasam devam etsem ve kıyafetlerim mi konuşsa? Kot pantalonum bugün bana daha bir bolmuş gibi geldi sanki, sanırım yüzüm de azıcık küçüldü. Ama şımarmaya da gerek yok hani. Yemeklerde kullandığım yağ miktarını hatrı sayılır derecede azalttım. Tatlı ve hamur işinden elimden geldiğince uzak duruıyorum. Yapamadığım tek şey daha fazla hareket etmek. Aslında düzgün şekilde spora gidebilse idim daha da iyi sonuç elde etmek mümkün olurdu muhakkak. Yine de son 2 haftadır iki kadeh kahve likörü karıştırılmış süt kokteyli dışında alkolle de ilgi alakayı kestiğime ve açlık duygum yok olduğuna göre kendime bir aferin diyebilirim sanırım.

2 hafta daha sabredersem 1 ay bitmiş olacak. Bakalım 1. ayın sonunda kıyafetlerim nasıl olacak üstüme. Bunun uzun bir yol olduğunun farkındayım. Ne de olsa bu kadar fazla kiloyu iki günde almadım. Uzun zaman ve emek harcadım. Dolayısı ile bu fazlalıklardan kurtulmanın da 2 günde 2 haftada olmayacağpını bilmem gerek. Yine de karar vermek işin yarısıdır derler ya, sanırım doğruymuş. Uzun zamandır ilk defa bir konuda kendimi bu kadar kararlı hissediyorum.

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: