Yepyeni bilgisayarım

Bugün 1999 yılında eve giren bilgisayarıma veda ettim. Tabi 10 senedir aynı bilgisayarı kullanmıyordum sonuçta kasa aynı kalsa da, işlemcisi değişmişti, hard diskine bir sürü ekleme yapılmış ve hatta toptan değiştiği de olmuştu ama yine de asloında o bilgiğsayar benimk için eve giren ilk bilgisayar olarak kalmaya devam etmişti.

Teknoloji güzel bir şey. Hem de çok güzel. Benim gibi teknoloji özürlüsü tipler için kullandığı bir aletten vazgeçmek her zaman zor ama insan yeniye çok kolay alışıyor. Eski bilgisayardan aniden kurtulmamın nedeni aslında çok komik de oldu. Bilgisayara öyle bir virüs musallat oldu ki hazır bilgisayar zaten fazlasıyla eskimişken ben de hadi bari değiştireyim şunu dedim.

Windows Vista’nın ilk başta insanın başını döndüren sayfa düzenine alıştım bile sanırım. Umarım bu bilgisayarla daha çokkkkkk blog yazıları yazarım.

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: