Baba Beni Okula Gönder

Dün benim için oldukça verimli bir gündü gerçekten de. İşe gidip, sonra çıkıp bir iki alışveriş yapıp, arkasından bir grup arkadaşımla buluşup, sonra bir başka grupla geceyi tamamladım. Günün veriminin asıl nedeni, her zamanki gibi 3 kafadarın gece geç saatlere kadar ettiği sohbet oldu.

O kadar çok konu değiştirdik, o kadar farklı şeylerden bahsettik ki bütün gece konuştuklarımızı buraya aktarmaya çalışmak tek bi blog için fazla olur. Ama sabah kalktığımda belki bir önceki UNICEF yazısının da etkisiyle, aklımda kalan ilk şeyi hemen araştırmaya koyuldum.

Bana Beni Okula Gönder kampanyası çerçevesinde burs verilmeye başlanan 7156 kız öğrencinin burslarının sürdürülebilmesi için, yıllık 400 YTL’lik bir kaynağa gerek duyuluyormuş. Bu da 12 aya böldüğümüzde 34YTL ediyormuş. Can Dündar’ın ilgili yazısına buradan, Baba Beni Okula Gönder Kampanyasına ise şuradan ulaşmak mümkün.

Can Dündar da yazısını “Bir büyük rakı, bir büyük su, biraz çerez parasına bir ay okuyor kızlar…” diye bitirmiş! Gerçekten de bir insanın eğitimi söz konusu olduğunda 34 YTL nedir ki?

Reklamlar

Hakkında Epicurious
Épice kelimesi Fransızca baharat manasına gelir. Baharat hayatın tadı tuzudur. Rengarenktir, lezzetlidir, insanı farklı çağlara, farklı diyarlara götürür. Epicure ya da Türkçe söylemek gerekirse Epikuros, İ.Ö. 300 yıllarında Atina’da bir felsefe okulu kuran filozoftur. Mutluluğa giden yolu aramıştır. Hayattan alınan hazın kaynağının ise en üstün iyilik olduğunu söyler. Genelde gününü gün eden haz dışında bir şey düşünmeyen insanlara Epikurosçu denir. Ama bu bir yanılgıdır. Epikurosa göre en büyük mutluluk kaynağı ruh dinginliğidir. Curious ise meraklıdır…. Araştırır, okur, didikler, sorgular… Epicurious bu üç kelimeyi birleştiren bir kelime oyunudur. Bu bloğun yazarı ise bu üç kelimede de kendinden birşeyler bulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: